MEDYCZNA MARIHUANA , Laurie Wolf Mary Wolf- VITAL
Demistyfikacja medycznej marihuany
Konopie istniały na ziemi na długo przed nami. To jedna z najstarszych roślin uprawnych. Są one wysoce odporne i mają wiele różnorodnych zastosowań. Nie dość, że wytwarza się z nich użyteczne dobra materialne, to jeszcze mogą być pomocne w leczeniu raka, choroby Alzheimera, zespołu stresu pourazowego, stwardnienia rozsianego, stwardnienia zanikowego bocznego, nudności, HIV i AIDS, choroby Leśniowskiego-Crohna, jaskry, epilepsji i ciągle rosnącej listy innych schorzeń. Ta książka pozwoli Ci zrozumieć liczne zalety tej zdumiewającej rośliny.
100 leczniczych zastosowań marihuany
Ludzie uprawiają marihuanę i leczą się za jej pomocą od tysięcy lat. Dysponujemy zapisami z 2700 roku p.n.e. dokumentującymi ponad 100 leczniczych zastosowań konopi. Ten starożytny tekst sugeruje ich stosowanie w przypadku wielu zaburzeń, w tym reumatyzmu i roztargnienia oraz kłopotów związanych z kobiecym układem rozrodczym. W późnych latach XIX wieku środek ten był dostępny w aptekach. Wydanie popularnego czasopisma Vanity Fair z 1862 roku rekomendowało go jako kurację na nerwowość, osłabienie, dezorientację i melancholię. W tej publikacji Autorki podają dawkowanie konopi w profilaktyce i leczeniu wielu problemów zdrowotnych, począwszy od nudności, poprzez pobudzanie apetytu i zwalczanie bólu po eliminację skurczy i wielu innych. Poznasz sposoby stosowania takie jak palenie, wapowanie, dabowanie, czopki, plastry transdermalne, aplikacja naskórna czy kapsułki. Znajdziesz tu również przepisy na samodzielne wykonanie olejów, nalewek, dań głównych i słodyczy oraz świeży sok, masło i inne artykuły spożywcze.
Wyniki najnowszych badań konopi
Najlepiej znanym kannabinoidem w konopiach jest tetrahydrokannabinol, związek odpowiedzialny za psychoaktywne działanie tej rośliny. Jest to jednak tylko jeden z około stu, o których wiemy. Szybko zyskuje popularność kannabidiol (CBD), niepsychoaktywny związek, który redukuje niepokój oraz ma właściwości przeciwkonwulsyjne i przeciwzapalne. Co więcej, przeciwdziała on uniesieniu powodowanemu przez THC. Obecnie badania skupiają się nad zastosowaniem CBD w leczeniu epilepsji, choroby Leśniowskiego-Crohna, zespołu stresu pourazowego oraz stwardnienia rozsianego. Również kannabigerol (CBG) ma rosnące znaczenie. Wykazano, że CBG zabija komórki rakowe i ogranicza rozrost guzów, a może również wspierać leczenie jaskry i zapalnej choroby jelit.
Coraz częściej przepisywany środek – marihuana medyczna
Istnieje przytłaczająca ilość dowodów na to, że marihuana przynosi ulgę w redukcji bólu, nudnościach, wymiotach. Jest ona mniej toksyczna niż wiele leków, które lekarze przepisują na co dzień, ma działanie przeciwzapalne, przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, uspokajające i neuroprotekcyjne. Wciąż pojawiają się nowe badania, które potwierdzają skuteczność zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych terapii z jej wykorzystaniem, które zostały opisane w tej publikacji.
Wydawnictwo: Vital
Rok wydania: 2019
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 264